مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
07/25 1397
دیپروتد زناشویی با فرد ثروتمند یا خوش اخلاق 
اگر تنها ثروت و زیبایی و یا قدرت را هدف قرار دهند، چه بسا بر اثر گذشت زمان یا بروز حادثه‌ای از بین بروند؛ دیگر برای کسی که ملاک او این گونه مسائل باشد، ادامه زندگی چه معنایی پیدا خواهد کرد؟ یا حتی امکان دارد دختر زیبایی را انتخاب کند. اما او به جهت سستی ایمانش، زیبایی‌اش را برای همسر و خانواده به کار نبرده، بلکه در خارج از خانه از آن بهره بگیرد و گاه ممکن است ثروت زیاد، موجب تعرّد زن از همسر و با بی‌قیدی مرد در محبت کردن به اعضای خانواده گردد؛ زیرا به عقیده او پول برای تأمین نیازها کافی است.

دو اشتباه دیگر در زناشویی، توجه نداشتن به ایمان همسر و بلند پروازی و غرور در انتخاب است

دو اشتباه دیگر در زناشویی، توجه نداشتن به ایمان همسر و بلند پروازی و غرور در انتخاب است. انسان اگر به این دو مطلب توجه نداشته باشد در زناشویی عاقلانه برخورد نکرده است. دختر و پسری که در خیال خود حاضر به زناشویی با کسی نیستند جز این‌که سال و زیبایی داشته باشد بدون آن که به موقعیت مالی و زیبایی خود توجه کند، اغلب تا چند سالی از عمر خود را در تخیلات می گذرانند و وقتی به پشت سر نگاه می کنند متوجه خواهند شد که غرور و بلند پروازیشان آن ها را چگونه به سقوط انداخته است. این بلند پروازی در خانواده‌های دینی نیز دیده می شود که مقدمه اختلاف و درگیری خواهد بود؛ زیرا در هنگام انتخاب همسر اگر خانواده از قشر عادی جامعه باشد و یا فرد، زیبایی نداشته باشد، یا همسر مورد نظر خود را از یک خانواده دیندار می گیرد و یا با خانواده ای وصلت می‌کنند که دین آن ها تابع دنیایشان است. در حالت دوم، بین عروس و داماد بر سر کمالات و مقام فامیلی درگیری خواهد بود؛ به ویژه اگر خانواده زن ثروتمند باشد که در این صورت اگر زن بخیل باشد و از مال خود به شوهر ندهد و یا شوهر را به سبب نداشتن تمکن مالی سرزنش کند یا در صورت دخالت کردن شوهر در اموال زن، دعوا و درگیری در این زندگی نقش خود را به محبت و سازگاری خواهد داد.

داماد با تقوا انتخاب کن که اگر دخترت را دوست داشته باشد او را گرامی می دارد و اگر دوستش نداشته باشد به سبب تقوایی که دارد به او ظلم نمی کند

امام صادق (علیه السلام) در این باره می فرمایند:

اگر مردی با زنی به دلیل زیبایی و یا مالش زناشویی کند به آن واگذار می گردد؛ (فقیر می شود) ولی اگر به خاطر دین و فضیلتش با او زناشویی کند، خداوند مال و زیبایی را روزی او می گرداند. (منابع فقه شیعه (ترجمه جامع احادیث الشیعه)، ج 25، ص 159.

گاه فردی مومن، خودش اخلاق و با شرافت خانوادگی، به خواستگاری دختری می رود، اما به سبب نداشتن سرمایه کافی، جواب مثبت نمی گیرد! این در حالی است که با سرمایه اندک نیز می توان زندگی را آغاز کرد؛ ایمان و اخلاق است که محبت و آرامش واقعی را در زندگی جاری می سازد. این سخن هم به تجربه اثبات شده و هم امامان معصوم (علیه السلام) بر آن تأکید کرده‌اند. امام حسن مجتبی (علیه السلام) در این باره می فرمایند:

داماد با تقوا انتخاب کن که اگر دخترت را دوست داشته باشد او را گرامی می دارد و اگر دوستش نداشته باشد به سبب تقوایی که دارد به او ظلم نمی کند.
کتاب عطیه الهی, فاطمه سادات آقا میری
منبع : کتاب عطیه الهی –فاطمه سادات آقا میری
لینک :
کد مطلب: 960510106565
تاریخ و زمان انتشار: 25 مهر 1397, 07:00
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/65
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • هر آنچه باید درباره کوروش کبیر بدانید
 • خانواده چیست
 • اولویت‌های پس‌انداز خانواده چیست؟
 • امدادرسانی در حوادث غیرمترقبه
 • آموزش‌ مهارت‌های زندگی و شغلی به جوانان
 • فواید بی نظیر ازدواج
 • زیبایی چقدر در ازدواج مهم است؟
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  ازدواج با فرد ثروتمند یا خوش اخلاق
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها